Uroczyste zakończenie sezonu 2013

AUTO KOŁO CENTRUM i Firma TEDEX SA zaprasza serdecznie na uroczyste zakończenie sezonu 2013, które odbędzie się w:
W KARCZMIE U PILARSKICH

25 STYCZNIA 2014 (SOBOTA) - godz.19:00.

gdzie nastąpi uroczyste podsumowanie sezonu rajdowego wraz z rozdaniem nagród utytułowanym Mistrzom:
·  Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Pucharu Automobilklubu Centrum
·  Pucharu TEDEX WRC
·  Pucharu TEDEX 126p
oraz Sędziom
Serdecznie zapraszamy
AK Centrum i TEDEX S.A.

Szczegóły zamieszczone będą na stronie WWW.ak-centrum.pl - „FORUM”

Karczma u Pilarskich
ul. Nowa 1, 05-500 Stara Iwiczna, Polska
+48 22 750 41 24 pilarscy.pl

30.12.2013

Małe podsumowanie sezonu 2013r.

Znamy już zwycięzcę Pucharu Tedex, którym w tym roku został Mariusz Kostecki pilotowany przez Artura Dzwigałowskiego. Panowie bezapelacyjnie w tym sezonie zdominowali pozostałych zawodników i pewnie zwyciężyli w klasyfikacji generalnej Pucharu. Drugie miejsce na podium zajął Marcin Jankowski , na trzecim miejscu uplasował się Adam Kwiatkowski.

W  tegorocznej edycji Pucharu Tedex WRC wystartowało łącznie  15 załóg, wśród których znalazły się trzy załogi Fiatów 126p, którym należą się wielkie brawa za rywalizację z dużo mocniejszymi samochodami.

29.12.2013

"VIII RALLY BARBÓRKA BIS 2013"

VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex WRC już za Nami. Emocje powoli opadają a rajdówki i ich załogi udają się na zasłużony odpoczynek.

Serdecznie gratulujemy zwyciezcy tegorocznej edycji Rajdu Barbórka Bis- Mariuszowi Walczakowi, kierowca Mazdy 323 pilotowany przez swojego syna Szymona stanął na najwyższym podium w ostatniej VIII Finałowej Rundzie Samochodowych Mistrzostw AK Centrum, która stanowiła w tym sezonie finał zmagań w Pucharze Tedex WRC.

Na starcie imprezy staneło 9 zawodników startujących w naszym Pucharze. Zwyciężył nasz ''Dominator'' Mariusz Kostecki ( Honda Civic ) drugie miejsce zajął Adam Kawiatkowski ( Fiat Seicento ) a trzecie miejsce na podium przypadło Damianowi Rokickiemu (BMW), który przy okazji każdej Super Próby zakończonego właśnie sezonu umilał czas publiczności prezentując jak się jeździ z tył napędem

09.12.2013

o Puchar Prezesa Polbot – Kruszywa

Firma Tedex jak co roku serdecznie zaprasza na „VIII RALLY BARBÓRKA BIS 2013" który odbędzie się 15 grudnia 2013 (niedziela) start pierwszego zawodnika o godz. 9.00

·  VIII Finałowa Runda Samochodowych Mistrzostw AK Centrum
·  VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex WRC

·  VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex 126p

Organizując po raz kolejny " Rally Barbórka Bis", staram się co roku odtworzyć namiastkę tego "prawdziwego" rajdu w formie amatorskiej, poszerzając i poszukując nowych jeszcze atrakcyjniejszych widowiskowych prób sportowych. Tak będzie również i w tym roku, gdzie oprócz sprawdzonych odcinków, będą nowe również szybkie, zarazem techniczne, o max. długościach, z naturalnymi wyznacznikami trasy, dającym po prostu oprócz rywalizacji sportowej, frajdę z jazdy. Odcinki rozegrane będą na nawierzchni utwardzonej: asfalt, beton, trelinka, prawdopodobnie ośnieżonych jak przystało na "Barbórkę". Wyznacznikiem trasy w większości będą stałe pkt. tj: krawężniki, ogrodzenia, słupy. Wszystkie próby bardzo czytelne w nawigacji.
07.11.2013

"XII RALLY MAZOWIECKIE SZUTRY"

W ostatni weekend października 27.10.2013r.  w Warszawie została rozegrana kolejna  impreza samochodowa  „XII RALLY MAZOWIECKIE SZUTRY” o Puchar Prezesa Polbot – Kruszywa. W zawodach wystartowali zarówno kierowcy amatorzy jak i licencjonowani (w osobnej klasie). Dla uczestników przygotowano 10 prób sprawnościowych (80 km) na odpowiednio przygotowanych nawierzchniach szutrowych o podłożu utwardzonym. Wszystkie próby rozegrane zostały  na zamkniętych, zabezpieczonych trasach o różnej konfiguracji typu „OS”, łatwych w nawigacji, ponieważ trasy prób wyznaczone były  naturalnym ukształtowaniem terenu, ze znikomą ilością słupków, szybkich, zarazem technicznych, wszystkie o max. dopuszczalnych długościach, dających widowiskową frajdę z jazdy.

15.10.2013

"XVI RALLY WYSZKÓW"
o PUCHAR BURMISTRZA WYSZKOWA
28 - 29 września 2013

Dwudniowa impreza zgromadziła na starcie 52 załogi, które rywalizowały łącznie na 12 odcinkach specjalnych zlokalizowanych na terenie powiatu Wyszkowskiego. Było szybko i technicznie, sucho, mokro, ślisko. Na mecie w Wyszkowie zameldowały się 42 załogi. Zwycięzca rajdu w klasyfikacji generalnej został Michał Gąsior za kierownicą Subaru Impreza, drugie miejsce podium zajął Mariusz Kostecki ( Honda Civic ) a trzecie miejsce na pudle padło łupem Michała Załęckiego ( Citroen Saxo ). W Pucharze Tedex zwyciężył Mariusz Kostecki, drugie miejsce na podium zajął Marcin Jankowski ( Citroen Saxo ) a trzecie miejsce przypadło Adamowi Kwiatkowskiemu ( Fiat Seicento ).

Firma Tedex S. A. cały dzień podgrzewała atmosferę serwując pyszną grochówką dla wszystkich uczestników i  obsługi rajdu oraz wspierała- jako jeden z fundatorów nagród , konkurs dla dzieci dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym  oraz akcji Bezpieczna Droga Do Szkoły.

19.07.2013
Rally Mińsk Mazowiecki

XVII Rally Mińsk Mazowiecki

W dniach 29-30 czerwca 2013r rozegrana została kolejna Runda Pucharu Tedex, tym razem zawodnicy rywalizowali na liczącej 80 km trasie Rally Mińsk Mazowiecki. Rajd składał się z dwóch etapów. Pierwszy rozegrany w sobotę 29 czerwca składał się z 5 odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicach Mińska Mazowieckiego, drugi etap stanowiła zlokalizowana w samym centrum Mińska Mazowieckiego Super Próba, która jest już tradycją przy okazji Rally Mińsk Mazowiecki.

04.06.2013

VIII Rally Piaseczno

Przygotowana przez organizatorów rajdu próba była ostatnią szansą na poprawienie wyników i awans w klasyfikacji generalnej rajdu choćby o jedno miejsce. Zawodnicy po tradycyjnej paradzie eskortowanej przez Policję ulicami miasta przystąpili do rywalizacji, wśród licznie zgromadzonych mieszkańców Piaseczna i okolic.

20.05.2013

Puchar Tedex runda II - XVI Rally Mazowieckie Szutry.

W niedzielę 28 kwietnia 2013r na starcie XVI Rally Mazowsze, stanowiącego II Rundę Pucharu Tedex i Pucharu Tedex 126p stanęło 41 załóg. Trasa tegorocznego rajdy liczyła ok. 60 km i składała się z 10 prób sportowych przygotowanych przez organizatora imprezy Auto Koło Centrum. Jak wskazuje już sama nazwa imprezy, rajd miał przebiegać po szutrowych utwardzonych nawierzchniach. Organizator imprezy jak zwykle zadbał o to aby odcinki specjalne dawały namiastkę prawdziwych OS –ów. Tegoroczna edycja imprezy była chyba jednym z najtrudniejszych rajdów za sprawa deszczowej aury która w niedzielny poranek przywitała zawodników startujących w rajdzie. Padający deszcz sprawił, iż szutrowe nawierzchnie podmokły i stały na nich wielkie kałuże co nie wpływało zbyt pozytywnie na dobre warunki na trasie. Trasa XVI Rally Mazowieckie Szutry momentami przypominała fragmenty odcinków Rajdu Safari w czasie trwania pory deszczowej. Już pierwszy odcinek, który zlokalizowany został na terenie kopalni piasku wiślanego POLBOT Kruszywa pokazał startującym załogą, że nie będzie łatwo. Panujące na odcinkach warunki wymagały od kierowców 100% skupienia i zimnej kalkulacji czy jechać szybko i ryzykować zalaniem silnika czy też pojechać z głową i dojechać do mety.

17.03.2013

V Rally Mazowsze

Dnia 17 marca 2013r ( niedziela) na starcie V Rally Mazowsze stanowiącego II rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AK Centrum stawiły się 34 załogi rajdowe by walczyć o zwycięstwo na 100 km trasie tegorocznego Rally Mazowsze. Tegoroczna impreza była również I Rundą Rajdowego Pucharu TEDEX WRC oraz TEDEX 126p.