Aktualności

19.07.2013
Rally Mińsk Mazowiecki

XVII Rally Mińsk Mazowiecki

W dniach 29-30 czerwca 2013r rozegrana została kolejna Runda Pucharu Tedex, tym razem zawodnicy rywalizowali na liczącej 80 km trasie Rally Mińsk Mazowiecki. Rajd składał się z dwóch etapów. Pierwszy rozegrany w sobotę 29 czerwca składał się z 5 odcinków specjalnych zlokalizowanych w okolicach Mińska Mazowieckiego, drugi etap stanowiła zlokalizowana w samym centrum Mińska Mazowieckiego Super Próba, która jest już tradycją przy okazji Rally Mińsk Mazowiecki. Na trasie rajdu stanęły 43 załogi w tym 10 w Pucharze Tedex WRC oraz 2 załogi w Pucharze Tedex 126p. Podczas tegorocznej edycji Rally Mińsk Mazowiecki zawodnicy rywalizowali na bardzo zróżnicowanej nawierzchni, było dosłownie wszystko od przyczepnego asfaltu przez zabrudzoną betonową nawierzchnię z tzw. "syfem" po mokry szuter oraz wodę, która troszkę urozmaiciła rywalizację. Podczas tegorocznej edycji Rally Mińsk Mazowiecki, rozegrana została Super Próba o Puchar Prezesa Tedex WRC której zwycięzcą został Michał Gasior startujący Subaru Imprezą. Przez cały czas trwania imprezy emocji nie brakowało a startujące załogi połykały kolejne Os-owe kilometry. Wyniki pierwszego etapu wyglądały następująco : 1. Michał Gąsior - Subaru Impreza, 2. Mariusz Kostecki - Honda Civic, 3. Bielski Tomasz - Fiat SC. Natomiast w Pucharze Tedex WRC zwycięzcą pierwszego dnia został doskonale nam znany Mariusz "Dominator" Kostecki, druga pozycja przypadła Marcinowi Jankowskiemu za kierownicą Citroena Saxo a podium uzupelnił startujący za kierownica Suzuki Swift - Leszek Antolik. Niedziela to drugi dzień rywalizacji Super Próba, która rozstrzygnęła wyniki rajdu. Po zaciętej rywalizacji w centrum Mińska Mazowieckiego, zwycięzcą rajdu został Mariusz Kostecki , tryumfując tym samym po raz kolejny w klasyfikacji Pucharu Tedex WRC, drugie miejsce na podium zajął Bielski Tomasz - Fiat SC a podium uzupełnił Kister Tomasz za kierownicą Fiata CC. W Pucharze Tedex WRC zwyciężył Mariusz Kostecki - Honda Civic, drugie miejsce na podium zajął Jankowski Mariusz a trzecią pozycję Leszek Antolik - Suzuki Swift.

Na razie to tyle Mamy wakacyjną przerwę ale po niej we wrześniu zapraszamy na Rally Wyszków