Aktualności

09.06.2016
XI Rally Piaseczno

XI Rally Piaseczno – Terlikowski zgarnął wszystko !!!

W miniony weekend 4-5czerwca 2016 odbyła się III Runda Pucharu TEDEX WRC 2016 zorganizowana prze AK Koło Centrum. Na starcie XI Rally Piaseczno, stanowiącego również rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw AK Centrum stanęło 20 załóg w tym aż 10  walczących w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX. Zawodnicy w sobotę rywalizowali  na „odcinkach specjalnych” zlokalizowanych na terenie Gminy Piaseczno oraz Gminy Lesznowola, natomiast w niedzielę mieli do pokonania widowiskową Super Próbę zlokalizowaną w centrum Piaseczna. Tradycyjnie już podczas każdej edycji Rally Piaseczno została rozegrana  Super Próba o PUCHAR PREZESA TEDEX, firmy która jest głównym sponsorem pucharu  Najlepszym czasem podczas tego miejskiego „odcinka specjalnego” popisał  Kacper Terlikowski za kierownicą Citroena Saxo, który wywalczył zwycięstwo w rajdzie i w swojej klasie – Kacper okazał się również najlepszym spośród kierowców walczących w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX WRC. Na drugim miejscu podium w generalce zameldował się Mikołaj Mielcarz w BMW 318 IS, zwyciężając w kl. 4 i zgarnął punkty za 2 miejsce w pucharze. Podium generalki uzupełnił Mateusz Wiśniewski w Lancii Y, który  zwyciężył kl. 2 i ukończył zmagania w III Rundzie Pucharu TEDEX na 3 miejscu.

Jak zawsze w przerwach pomiędzy kolejnymi przejazdami pod namiotem TEDEX WRC mieliśmy konkurs z  upominkami dla najmłodszych kibiców rajdowych jak i atrakcje dla tych starszych zorganizowane przy współpracy z Policją. Jak co roku firma Tedex częstowała naszych zawodników i sędziów pyszną kiełbaską przygotowaną przez Bar Pod Chmurką. W tym roku obok Naszego namiotu stanął najnowszy model Renault Megane IV, który udostępniła Nam firma RENAULT WARSZAWA, największy w Warszawie dealer marki Renault.

Zapraszamy na Nasz profil na FB gdzie pod adresem www.facebook.com/PucharTedex znajdziecie pełną relację z imprezy, zdjęcia i filmy. Śledźcie z uwagą Nasz profil ponieważ już niedułgo ukażą się na Nim informacje na temat IV Rundy Pucharu TEDEX, która tym razem będzie gościła w Czerwińsku nad Wisłą :)