10.02.2016
XII Winter Rally

Relacja

XII Winter Rally zainaugurował zmaganie Pucharu TEDEX WRC 2016

Piękna słoneczna, wiosenna pogoda przywitała w niedzielny poranek 7 stycznia 2015r zawodników, którzy stanęli do rywalizacji w I Rundzie RSMAKC XII Winter Rally stanowiącej również I Rundę Pucharu TEDEX WRC 2016. Na starcie imprezy zorganizowanej przez    AK Koło Centrum na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie k/ Warszawy zjawiły się 52 załogi z których aż 22 załogi zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Tedex WRC 2016.

Zawodnicy mieli do pokonania 6 prób zlokalizowanych na terenie parkingów centrum wystawowego Warsaw EXPO. Piękna słoneczna pogoda, sucha nawierzchnia i ciekawie ułożona trasa bardzo przypadła do gustu zawodnikom, choć jak sama nazwa imprezy wskazuje powinna być rozegrana w warunkach zimowych. Brak śniegu i mrozu nie przeszkodził w żaden sposób Krzysztofowi Głowala, który za kierownicą  Mazdy 323GTR zwyciężył w klasyfikacji generalnej imprezy. Drugie miejsce na podium zajął ViceMistrz Pucharu TEDEX WRC 2015 Sebastian Dziadosz (Honda Civic ). Kierowca Ridergarage.pl WRT od początku imprezy walczył o każdą sekundę z kierowca 4 napędowej Mazdy. Sebastian tym samym zajął I miejsce w kl. 3 i został pierwszym liderem klasyfikacji Pucharu TEDEX. Trzecie miejsce podium zajął Kacper Terlikowski (Citroen Saxo), który pomimo drobnych problemów technicznych swojej rajdówki nie poddał się i walczył o cenne sekundy do końca zajmując tym samym 2 miejsce w klasie 3 oraz 2 miejsce w klasyfikacji Pucharu TEDEX.  Jako czwarty w klasyfikacji generalnej imprezy na mecie zameldował się Mikołaj Mielcarz ( BMW 318is ). Mikołaj zajął I miejsce w kl. 4 zdobywając 3 miejsce wśród zawodników klasyfikowanych w pucharze.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy umiejętności oraz wspaniałej rywalizacji, mamy nadzieję że smakował Wam żurek przygotowany dla Was jak zawsze przez niezastąpioną Karczmę Kresową.  Dziękujemy za tak liczny udział w Pucharze Tedex WRC 2016 jak i całej imprezie organizowanej przez AK Koło Centrum.
Jest jeszcze możliwość zapisania się do tegorocznego Pucharu podczas następnej imprezy tj. „VIII Rally Mazowsze”. Serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej,  facebooku,  oraz stronie AK Koło Centrum.