Aktualności

23.11.2015
1 RALLY RACING CZERWIŃSK

Relacja

Rywalizacja w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX WRC zbliża się ku końcowi do zakończenia naszego czempionatu.  W sobotę 21 listopada 2015 odbył się  I Rally Racing Czerwińsk, który był przedostatnią runda RSMAKC oraz VIII Rundą Pucharu TEDEX WRC. Czerwińsk przywitał wszystkich zawodników typowo jesienną pogodą od samego rana padał deszcz i było zimno. Załogi miały do pokonania 4 „odcinki specjalne” które przejeżdżali w dwóch pętlach.  Organizator imprezy AK Centrum tym razem stanął na wysokości zadania i przygotował dla załóg naprawdę szybkie próby na których nie liczyła się tylko moc silnika ale też technika jazdy.  W tych trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Sebastian Dziadosz ( Honda Civic ), który zwyciężył w klasyfikacji generalnej imprezy a tym samym awansował w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC na 2 miejsce. Drugie miejsce zajął Citroen Saxo załogi Kacper Terlikowski/Roman Terlikowski a podium uzupełnił Bartosz Kowalski pilotowany przez Artura Łęczyckiego załoga Opla Astra GSi. Tym samym, aż 3 załogi startujące w Pucharze TEDEX WRC stanęły na podium imprezy. Niestety nie wszystkim dane było dotrzeć do mety imprezy, o niewątpliwym pechu może mówić Bartek Winarek, którego Audi Quattro uległo awarii i nie zjawiło się na ostanim PKC-u rajdu.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w imprezie i już zapraszamy na ostatnią rundę Pucharu TEDEX WRC którą będzie organizowana przez AK Centrum Barbórka BIS.