Aktualności

13.02.2015
I Runda Pucharu TEDEX WRC – Winter Rally 2015

W niedzielę 08.02.2015r odbyła się pierwsza inauguracyjna I Runda Pucharu TEDEX WRC – Winter Rally 2015. Na starcie rajdu organizowanego przez Auto Koło Centrum stanęło 47 załóg w tym aż 30 załóg, które zgłosiły się do rywalizacji w tegorocznej edycji Pucharu TEDEX WRC.

Winter Rally był rajdem zimowym nie zabrakło więc śniegu i lodu na „odcinkach specjalnych” przygotowanych przez członków AK Centrum.  Pierwsza załoga startująca w rajdzie i pierwszy z zawodników walczących w Pucharze TEDEX WRC w składzie Rafał Bańka/ Emil Uszyński (Subaru Legacy) podjechała na PKC punktualnie o 09:00 i ruszyła do rywalizacji. Niestety Rafał zakończył swój udział w rajdzie już na drugim odcinku uszkadzając przednie zawieszenie Subaru i odpadł z dalszej rywalizacji. Załogi miały do pokonania 5 odcinków specjalnych, które pokonywali w dwóch pętlach.  Warunki na odcinkach były trudne jak na rajd zimowy przystało ,dlatego też wszystkie załogi dzielnie walczyły o cenne sekundy na pokrytej śniegiem i lodem trasie rajdu.

Najszybszą załogą a jednocześnie zwycięzcami I Rundy RSMAKC zostali Maciej Papis pilotowany przez Pawła Matosek (Peugeot 206 ) drugie miejsce na podium zajął duet Marek Drzazga/Marcin Piotrowski (Subaru Impreza) a na trzecim miejscu w generalce ukończył rajd Bartosz Winiarek pilotowany przez Roberta Wójcika (Audi S2 Quatrro), który tym samym zwyciężył w klasyfikacji zawodników Pucharu TEDEX WRC. Drugie miejsce w klasyfikacji Pucharowiczów zajęła załoga Mitshubisi Lancer w skałdzie Konrad Jęczeń/ Jacek Przeździak a podium Pucharu uzupełnił jadący Hondą Civic Sebastian Dziadzosz pilotowany Przez Marcina Dziadosza.