05.06.2014
X RALLY PIASECZNO 2014

IX RALLY PIASECZNO 2014
o PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO

IV Runda Pucharu Tedex WRC za Nami, tym razem zawodnicy rywalizowali na trasie IX Rally Piaseczno.

Impreza składała się z dwóch etapów z których pierwszy rozegrany został w sobotę 31 maja 2014r. Zawodnicy rywalizowali na 10 „odcinkach specjalnych” zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Piaseczno. Na starcie imprezy w tym roku stanęło 31 załóg w tym aż 10 zawodników klasyfikowanych w tegorocznej edycji Pucharu Tedex WRC 2014.

Trasa tegorocznej imprezy chyba wszystkim przypadła do gustu, jak zwykle organizator rajdu zadbał o to żeby próby sportowe przypominały bardziej odcinki specjalne na których nie liczy się tylko trzymanie gazu w podłodze ale też technika jazdy. Drugi dzień rajdu to liczona do klasyfikacji generalnej próba o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, jak również już tradycyjna Super Próba o Puchar Prezesa TEDEX, której zwycięzcą został ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Tedex WRC Mariusz Kostecki ( Honda Civic ) pilotowany przez Artura Dźwigałowskiego, drugie miejsce na podium uzupełnił Michał Załęcki ( Citroen Saxo ) a trzecie miejsce zajęła załoga Sebastian Dziadosz/Piotr Sawicki (Renualt Clio), która startuje w Pucharze Tedex WRC.

Zwycięzcą tegorocznej edycji Rally Piaseczno 2014r został Mariusz Kostecki ( Honda Civic ), który z Piaseczna wyjechał z kompletem Pucharów. Mariusz wraz ze swoim pilotem zajęli 1 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, 1 miejsce w klasie 3, 1 miejsce na Super Próbie o Puchar Prezesa Tedex WRC. Drugie miejsce na podium w generalce uzupełnił Rafał Bańka (Subaru Legacy ) a trzecie miejsce zajął kierowca Hondy Civic Tomasz Łoza.

Wśród załóg rywalizujących w Pucharze Tedex WRC najlepszy okazał się Mariusz Kostecki, drugie miejsce zajął jadący Renualt Clio Sebastian Dziadosz, który wygrał klasę 2 Na trzecim miejscu rajd ukończył Dominik Buda Fiat Seicento, zwyciężając w klasie 1.

Kolejny rajdowy weekend za Nami. Wielkie gratulacje dla wszystkich Naszych zawodników !!!!!