Aktualności

05.05.2014
VIII RALLY BARBÓRKA BIS 2013

III Runda Pucharu TEDEX WRC - Rally Mazowieckie Szutry

W niedzielę 27 kwietnia 2014r odbyła się  III Runda Pucharu Tedex WRC „Rally Mazowieckie Szutry”. Tegoroczna edycja imprezy przypominała obrazki znane z zeszłorocznej edycji Rajdu Polski niż odcinki rajdu szutrowego. Przygotowane przez organizatora Auto Koło Centrum szutrowe odcinki specjalne po sobotnich opadach deszczu rozmiękły i na przygotowanych próbach sportowych zalegała woda, która niestety w pewnym stopniu utrudniła zawodnikom jazdę a zarazem dodała smaku rywalizacji na odcinkach. Start imprezy wzorem lat ubiegłych został zlokalizowany na parkingu pod wiaduktem Trasy Siekierkowskiej, skąd o godzinie 09:00 rano zawodnicy wystartowali do pierwszego odcinka specjalnego na terenie kopalni piasku Wiślanego POLBOT Kruszywa. Na starcie tegorocznej edycji imprezy stanęło 27 zawodników w tym, aż  14 załóg rywalizujących w Pucharze Tedex WRC. Zawodnicy rywalizowali na 10 próbach zlokalizowanych na terenie Warszawy. Niestety nie wszystkim Naszym Pucharowiczom dane było osiągnąć metę tej imprezy z rywalizacji o kolejne punkty w Pucharze wycofać się musieli m.im Tomasz Rutelonis/Łukasz Ługowski załoga żółtego Fiata Seicento musiała zrezygnować z powodu awarii technicznej samochodu ( zalanie silnika ),  Subaru za kierownicą którego siedział Filip Kamieński też niestety nie osiągnęło mety z uwagi na problemy z silnikiem, podobny los spotkał Arkadiusza Musiał, który z powodu problemów technicznych wycofał się z rywalizacji po 8 odcinku.  Mamy nadzieję, że koledzy już awarie usunęli i już niedługo zameldują się na starcie kolejnej Rundy Pucharu Tedex WRC czyli Rally Piaseczno.

Zakończenie rajdu i ogłoszenie oficjalnych wyników przyniosło Nam bardzo miła niespodziankę, ponieważ pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej rajdu zajęli „ Nasi Pucharowicze”. Najwyższe miejsce na podium zajął Michał Gąsior za kierownicą Subaru Impreza, drugie miejsce podium zajął Bartosz Winiarek Audi S2, podium zostało uzupełnione przez ubiegłorocznego Mistrza Pucharu Tedex WRC Mariusza Kosteckiego zasiadającego za kierownicą Hondy Civic.

Gratulujemy i już zapraszamy na Rally Piaseczno podczas którego zawodnicy będą również rywalizować  o puchar Prezesa Tedex!!!!!