VI runda Pucharu TEDEX WRC
VI runda Pucharu TEDEX 126p

Klasyfikacja generalna Pucharu TEDEX WRC
Klasyfikacja generalna Pucharu TEDEX 126p

W miniony weekend w Wyszkowie i okolicach odbyła się kolejna edycja organizowanego przez AK Centrum Rally Wyszków, w ramach której tradycyjnie rozegrane zostały Puchary TEDEX WRC oraz TEDEX 126p. Mimo iż frekwencja wśród kierowców nie była rekordowa, zawodnicy którzy stawili się na starcie prezentowali naprawdę wysoki poziom. Jakość nie ilość, nikt z oglądających nie mógł czuć się rozczarowany. Rally Wyszków, podobnie jak przed rokiem, był imprezą dwudniową. W sobotę zawodnicy mieli do pokonania 11. prób w 5. lokalizacjach. W niedziele natomiast rywalizacja toczyła się na bardzo widowiskowych Super Próbach, zlokalizowanych w samym centrum Wyszkowa.

W sobotę rano zawodnicy rozpoczęli rywalizację na próbach zlokalizowanych w Wyszkowie i okolicach. Po raz  kolejny AK Centrum stanął na wysokości zadania przygotowując dla startujących naprawdę ciekawe odcinki. Tego dnia mieli ich do pokonania aż 11, rozegranych w 5. lokalizacjach. Już od samego początku prym rywalizacji nadawała załoga 380 konnego Lancera Evo V Adrian Wichłacz/Marek Jóźwik, którym kroku próbował dotrzymać lider klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC Grzegorz Korczak razem z pilotem Tomaszem Szymańskim. W czubie klasyfikacji generalnej jak zwykle jechało dużo „naszych” zawodników, a szczególnie zaciętą rywalizację mogliśmy obserwować pomiędzy Łukaszem Kurmanem i Leszkiem Antolikiem.

Niedzielny etap był już stacjonarny, zlokalizowany na wyłączonych z ruchu ulicach w centrum Wyszkowa. Na ten dzień zaplanowane zostały wyjątkowo widowiskowe Super Próby. Pierwsza o Puchar Burmistrza Wyszkowa, zaliczająca się do wyników imprezy, druga już czysto prestiżowa o Puchar Prezesa AK Centrum Pana Witolda Prószyńskiego. Piękna słoneczna pogoda oraz ryk silników i pisk opon przyciągnęły sporą rzesze mieszkańców Wyszkowa. Naprawdę było co oglądać. Super Próbę o Puchar Burmistrza wygrała ponowie załoga Lancera Adrian Wichłacz/Marek Jóźwik i tym samym zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Rally Wyszków, wygrywając wszystkie próby!! Z nimi uplasował się Grzegorz Korczak w Subaru Legacy, który wygrał klasyfikację Pucharu TEDEX WRC i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji sezonowej. Drugie miejsce w klasyfikacji naszego Pucharu wywalczyła załoga Toyoty Celicy Piotr Gójski/Marcin Fabisiak, a podium uzupełnili Łukasz Kurman i Maciej Lityński. W klasyfikacji Pucharu TEDEX 126p najszybszy okazał się Piotr Marzysz, za nim uplasowali się kolejno Artur i Mariusz Piłatowie. Zwycięstwo Piotrka pozwoliło mu zniwelować przewagę prowadzącego w klasyfikacji Pucharu TEDEX 126p Artura Piłata tylko do 1 punktu. Będzie ciekawie! Na koniec rozegrana została Super Próba o Puchar Prezesa AK Centrum. Długo wspominać ją będzie z pewnością Adam Pilarski, który swój efektowny i szybki przejazd zakończył przedwcześnie na jednym z krawężników. Najszybsza okazała się startująca w naszych barwach załoga Piotr Gójski/Marcin Fabisiak, którym jako jedynym przez dwa dni rywalizacji udało się pokonać w bezpośredniej walce startującą w o wiele mocniejszym Lancerze załogę Wichłacz/Jóźwik. Dlatego też zostali uhonorowani dodatkowo nagrodą TEDEX WRC Flat Out Trophy, która zwalnia ich z wpisowego podczas kolejnej imprezy. Serdecznie gratulujemy!!

Rally Wyszków to kolejna w tym sezonie bardzo udana impreza organizowana przez AK Centrum, wielkie słowa uznania dla Was! Wysoki poziom kierowców, widowiskowe próby, zacięta walka, naprawdę było co oglądać! Z niecierpliwością czekamy na kolejną eliminację Rally Mazowieckie Szutry, już za 3. tygodnie. Do zobaczenia!

Tekst: Rafał Proskura
Autorzy zdjęć: Paweł Dziarski / Elżbieta Wolańska auto-spp.pl