I runda pucharu TEDEX WRC,
I runda pucharu TEDEX 126 p

Klasyfikacja generalna Pucharu TEDEX WRC
Klasyfikacja generalna Pucharu TEDEX 126p

W ostatnią niedziele zainaugurowany został nowy sezon Samochodowych Mistrzostw Pucharu Automobilklubu Centrum, w ramach którego tak jak w poprzednim sezonie, rozgrywane będą Puchary TEDEX WRC oraz TEDEX 126. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z AK Centrum i liczymy na wiele rajdowych emocji w nadchodzącym sezonie.

Do pierwszej eliminacji w tym roku zgłosiło się ponad 50 załóg, a prawie 20 z nich rywalizowało w ramach pucharów TEDEX WRC i TEDEX 126. Warto zaznaczyć, że zawodnicy  zgłoszeni do pucharu TEDEX WRC niezmiennie odgrywają kluczowe role w klasyfikacji generalnej rajdu oraz że wszyscy zawodnicy startujący Fiatami 126 p zdecydowali się zapisać do Pucharu TEDEX 126!

Trasa rajdu Winter Rally składała się z 5 prób w pętli, którą zawodnicy pokonywali dwukrotnie. Rywalizacja toczyła się na zaśnieżonych i oblodzonych odcinkach, co na pewno stanowiło dla startujących spore wyzwanie. W takich warunkach osiągi samochodu schodzą na drugi plan, a kluczowe stają się płynna, techniczna jazda oraz utrzymanie koncentracji. Najszybszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu TEDEX WRC Grzegorz Karpiarz w Suzuki Swift, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej rajdu oraz klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC i zrobił pierwszy krok w kierunku obrony tytułu. Drugie miejsce w generalce i Pucharze TEDEX WRC zdobył Grzegorz Korczak w Subaru Legacy, a trzecie w Pucharze wywalczył Robert Podlecki w Subaru Justy. W Pucharze TEDEX 126 p rywalizację zdominowało rodzeństwo Piłatów, wygrał Artur (5 miejsce w generalce!!) przed swoim bratem Mariuszem, a 3. miejsce wywalczył Piotr Marzysz. Serdecznie gratulujemy!!

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich zawodników i kibiców 13 lutego br. do klubu Merlin na Polach Mokotowskich, gdzie odbędzie się uroczyste rozdanie nagród za sezon 2010. Więcej szczegółów już wkrótce.

Kolejna eliminacja Pucharów TEDEX WRC i TEDEX 126 odbędzie się 6 marca w ramach rajdu Rally azowsze. Do zobaczenia!

Tekst: Rafał Proskura