Aktualności

22.11.2010
puchar

36. Rajd Cieszyńska Barbórka
Finał Rajdowego Pucharu Polski sezonu 2010

W minioną sobotę, w okolicach Cieszyna, rozegrany został ostatni w tym sezonie rajd w ramach Rajdowego Pucharu Polski. Sprawa tytułu miała rozegrać się pomiędzy dwiema załogami Tedex Rally Teamu: liderami klasyfikacji sezonowej Wojtkiem Chuchała i Ryszardem Ciupką oraz depczącym im po piętach Pawłem i Agnieszką Hankiewicz. Niestety poważny wypadek małżeństwa Hankiewiczów na OS-ie nr 2, z którego na szczęście wyszli bez szwanku, nie pozwolił abyśmy emocjonowali się walką o tytuł do ostatnich kilometrów rajdu.

W sobotni poranek zawodnicy wyruszyli na trasę z parku serwisowego zlokalizowanego w Kaczycach, praktycznie na końcu świataJ. Było dość chłodno, nie padało, ale trasa pozostawała wilgotna i miejscami bardzo zabłocona. Z reguły takie warunki na trasie dość mocno zmniejszają liczbę zawodników którzy docierają na metę i tym razem nie było inaczej. Trasa tegorocznej „Cieszynki” składała się z pętli trzech odcinków specjalnych: Hażlach o długości 9,25 km, Kozakowice 10,35 km, Ochaby 11,85 km, pokonywanej przez zawodników trzykrotnie. OS nr 1 wygrywa ze sporą przewaga załoga Wojtek Chuchała/Ryszard Ciupka, którzy na ten rajd zamienili swoją Hondę Type-R na Citroena C2. Ich konkurenci do zwycięstwa w RPP Paweł Hankiewicz/Agnieszka Hankiewicz odnotowali 3. czas i tracili do lidera ponad 13 sekund. Emocje związane z walką o tytuł zakończyły się niestety już na OS nr 2, gdzie groźnie wyglądającemu wypadkowi uległa załoga małżeństwa Hankiewiczów. Zawodnicy wyszli z kraksy tylko lekko poobijani, jednak i tak zostali przewiezieni do cieszyńskiego szpitala na rutynowe badania. Jednocześnie po odpadnięciu z rywalizacji najgroźniejszych rywali, załoga Wojtek Chuchała/Ryszard Ciupka zostali mistrzami Rajdowego Pucharu Polski 2010. Na OS-ie nr 3 do odrabiania strat wziął się Mariusz Nowocień w Hondzie Civic, który wskoczył na drugie miejsce w generalce, za Wojtka Chuchałę. Po serwisie zawodnicy wrócili do rywalizacji na OS-ach, ale dopiero na odcinku Kozakowice, gdyż Hażlach 2 został odwołany. Ponownie najszybszy okazał się Nowocień, który tracił do załogi TEDEX Rally Teamu już tylko 0,8 sek. Kierowca Hondy w cuglach wygrał kolejny odcinek Ochaby i po 2. pętli rajdy wyszedł na prowadzenie ponad 8 sek. przed załogą Chuchała/Ciupka. Ostatnia pętla rozpoczyna się od zwycięstwa Tomaszczyka, drugi Wojtek Chuchała odrabia część strat do lidera. Mariusz Nowocień tego dnia był jednak praktycznie nie do dogonienia, wygrywa pozostałe dwa odcinki specjalne i kończy rajd na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej. Druga na mecie jest załoga TEDEX Rally Teamu Wojtek Chuchała/Ryszard Ciupka, która mogła wreszcie otworzyć szampana i cieszyć się z tytułu Mistrza Rajdowego Pucharu Polski!! Wielkie brawa dla Was chłopaki!!  Wielkie słowa uznania również dla naszej załogi Paweł Hankieiwcz/Agnieszka Hankiewicz, którzy mimo tak wielu problemów w pierwszej części sezonu, do samego końca zawzięcie walczyli o tytuł.

Zawodnicy TEDEX Rally Team zdominowali rywalizację w Rajdowym Pucharze Polski AD 2010. Nasze załogi zajęły dwa najwyższe miejsca na podium w klasyfikacji sezonowej, z czego jesteśmy naprawdę dumni. Dziękujemy Wam za wiele powodów do satysfakcji jakich dostarczyliście nam w tym sezonie. Waszych wspaniałych startów m.in. na rajdach Rzeszowskim czy Dolnośląskim na pewno szybko nie zapomnimy!!!

Już za 2 tygodnie uwielbiana przez kibiców Barbórka Warszawska, gdzie nie może zabraknąć zawodników w barwach TEDEX Rally Teamu. Śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku, wkrótce więcej szczegółów. Do zobaczenia!!

Tekst: Rafał Proskura

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »
« powrót do aktualności

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System