Aktualności

21.09.2010
puchar

Rajd Koszyc 17-18.09.2010
Kolejne zwycięstwo załogi TEDEX Rally Team-u

W miniony weekend, na Słowacji, rozegrana została przedostatnia runda RSMP – Rajd Koszyc. Drugi zagraniczny rajd w tym sezonie, okazał się bardzo wymagający dla kierowców i ich maszyn, szczególnie w piątek kiedy padał intensywny deszcz. W barwach TEDEX Rally Team-u, po nieobecności na rajdzie Warszawskim, pojawili się ponownie Brian Bouffier i Xavier Panseri w Peugeocie 207 S2000, którzy byli głównymi faworytami do zwycięstwa w rajdzie oraz Youri Protasov i Andrian Aftanaziv w Mitsubishi Lancerze EVO IX.

Podobnie jak podczas ostatniej łączonej rundy Mistrzostw Polski i Słowacji – Rajdzie Rzeszowskim, ściganie w Koszycach zostało zaplanowanie na piątek i sobotę.  Pierwszy dzień rajdu rozgrywany był przy ulewnym deszczu, wiadomo więc było, że wygra ten kto najlepiej dobierze opony i szybciej dostosuje się do warunków na trasie. Po godz. 9-tej zawodnicy wyruszyli na pierwszą pętle, składającej się z trzech odcinków o łącznej długości 40 km . Pierwszy z nich - OS Bankov wygrywa nasza załoga Bouffier/Panseri wyprzedając o ponad sekundę Beresa jr , dla którego jest to rodzinny rajd oraz startującego treningowo Michała Kościuszkę. Na kolejnych OS-ach do głosu dochodzi Kajetanowicz, który wygrywa zarówno Ruzin i Zipov i wychodzi na prowadzenie po pierwszej pętli. Brian po dużych problemach z oponami spada na 3. miejsce w generalce, tracąc do lidera 20 sekund. Na serwisie wszyscy kierowcy zakładają „deszczówki” i ponownie wyruszają na trasy. OS Bankov  wygrywa Grzegorz Grzyb, wyprzedając o 1,2 sek. załogę TEDEX Rally Team-u Bouffier/Panseri. Nasza załoga wyprzeda Beresa jr w generalce i odrabia 5 sekund do prowadzącego Kajetanowicza. „Kajto” jednak utrzymuje wysokie tempo, wygrywa OS Ruzin  i utrzymuję bezpieczną przewagę 15 sekund nad Brianem i Xavierem. Ostatni, najdłuższy w pętli, OS Zipov zadecyduje o wygranej pierwszego dnia. Nasza załoga już nie raz wychodziła z takich opresji, co pozwala nam być dobrej myśli. Szybszy okazuje się jednak Słowak Beres jr , który po brawurowym ostatnim odcinku wyszedł na czoło klasyfikacji generalnej. Nasza załoga utrzymuje 2. miejsce w generalce, a na 3. spada Kajetanowicz. Jak się później okazało, Jozef Beres jr zgłosił się również do mistrzostw Polski i to on zainkasował 15 punktów za wygranie 1. dnia. 

Drugiego dnia opadów już nie było, jednak na trasie pozostało dużo błota co mogło się okazać bardzo zdradliwe. Zawodnicy ponownie mieli do pokonania blisko 80 km OS-owych i po nich mogło się okazać, że na mecie w Koszycach poznamy nowego mistrza Polski. OS 7 pewnie wygrywa załoga TEDEX Rally Team-u Bouffier/Panseri  i odzyskują prowadzenie w rajdzie. Brian i Xavier kontynuują świetną jazdę i wygrywają kolejne odcinki Svinica i Slanec, wypracowując po pierwszej pętli bardzo bezpieczną przewagę. Po serwisie nasza załoga nie traci animuszu i ponownie wygrywa OS Herl`any i od tego momentu Brian i Xavier koncentrują się już na utrzymaniu bezpiecznej przewagi i dowiezieniu prowadzenia do mety. Widząc co dzieje się w klasyfikacji rajdu do frontalnego ataku rzucają się Michał Sołowow i Maciej Baran w Fordzie Fiesta S2000, licząc na to, że uda im się wyprzedzić Kajetanowicza i odwlec w czasie koronację nowego mistrza Polski. Wygrywają ostatnie dwa odcinki specjalne, jednak do osiągnięcia celu zabrakło im ok. 8 sekund. Załogi TEDEX Rally Teamu Brian Bouffier/ Xavier Panseri spokojnie dojeżdżają do mety odnotowując kolejne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w tym sezonie. Druga załoga TEDEX Rally Teamu Protasov/Aftanaziv, po wielu  komplikacjach, zajmuje ostatecznie 14. miejsce w generalce i 3. klasie N.  Na rajdzie Koszyc tytuł Mistrza Polski zapewnił sobie Kajetan Kajetanowicz, który po 3. latach przerwał monopol załogi Bouffier/Panseri. Gratulujemy! Brian i Xavier po raz kolejny jednak świetnie zaprezentowali się na trasach RSMP wygrywając 3. z rzędu rajd w którym startowali i za to należą im się wielkie brawa!

Za 3. tygodnie ostatnia runda RSMP – Rajd Dolnośląski, mimo iż znamy już Mistrza Polski, zawodnicy na pewno prestiżowo podejdą do rywalizacji na trasach. Zobaczymy tam również zawodników RPP, więc emocji nie zabraknie. Do zobaczenia!


Tekst: Rafał Proskura

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »
« powrót do aktualności

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System