Aktualności

15.09.2010
puchar

Rajd Wisły 11.09.2010
8. runda Rajdowego Pucharu Polski

W ostatnią sobotę w okolicach Zwardonia, tuż przy granicy polsko-słowackiej, rozegrana została 8. runda Rajdowego Pucharu Polski – Rajd Wisły. TEDEX Rally Team wraca z tego rajdu z mieszanymi uczuciami. Co prawda Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka, pomimo problemów na trasie, zajęli ostatecznie bardzo dobre 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, to nasza druga załoga Paweł Hankiewicz/ Agnieszka Hankiewicz była zmuszona, po kontrowersyjnej sytuacji na trasie, przedwcześnie wycofać się z rywalizacji.

Bardzo trudne warunki zastali zawodnicy na trasie 56. Rajdu Wisły. Utrzymujące się opady spowodowały, że na odcinkach było dużo błota i zdradliwych miejsc. Rajd zapowiadał się na bardzo wyniszczający, więc w takiej sytuacji samo dojechanie do mety mogło oznaczać dobre miejsce w klasyfikacji generalnej. Dla TEDEX Rally Team-u rajd rozpoczął się bardzo niefortunnie. Już na OS-ie 1  załoga Paweł Hankiewicz/Agnieszka Hankiewicz, jadący Citroenem C2 VTS, najechała na sporych rozmiarów „water splash”, który znajdował się na środku drogi. Wszystko zakończyło by się pewnie jedynie paroma sekundami straty, tak jak w przypadku bardzo wielu zawodników którzy wypadali w tym samym miejscu, gdyby nie zaparkowany w niedozwolonym miejscu terenowym Land Rover należącym do Straży Granicznej! Nasza załoga, która wypadła z drogi na mokrą trawę i nie miała praktycznie żadnych możliwości manewru, uderzyła we wspomniany samochód i uszkodziła m.in. chłodnicę. Co prawda zdołali jeszcze ukończyć OS i wykręcić 6. czas, jednak na mecie temperatura silnika wciąż rosła i było jasne, że to koniec. Zobaczymy jak organizatorzy ustosunkują się do tej sytuacji, bo ewidentnie samochód straży granicznej został zaparkowany w niedozwolonym miejscu.

Rajd, już bez uczestnictwa w nim małżeństwa Hankiewiczów, jechał dalej. Po pierwszych dwóch odcinkach prowadził Przemek Janik, jadący Citroenem C2 VTS. Na trzecim odcinku obudziła się druga załoga TEDEX Rally Team-u Wojtek Chuchała/Ryszard Ciupka, odnotowując najlepszy czas i kończąc pierwszą pętle na 7. pozycji. Drugą pętle nasza załoga rozpoczyna nieco lepiej niż pierwszą, wykręcając czwarty czas na OS-ie Lipowa.  Na OS-ie 5 ma miejsce bardzo groźnie wyglądający wypadek załogi Janik/Stanis. Pilot zostaje odwieziony do szpitala, ale na szczęści badanie wykazały, że nic poważnego się nie stało.  Za OS nr 5 zawodnikom zostały nadane czasy, OS 6 wygrywa Aleksander Zawada i obejmuje prowadzenie w rajdzie. Ostatnia pętla to popis Piotra Jędrusińskiego, który wygrał 2 z 3 OS-ów, jednak nie liczył się już w klasyfikacji generalnej. Nasza załoga Wojtek Chuchała/Ryszard Ciupka miała problem z doborem opon, a co za tym idzie z kręceniem dobrych czasów. Na ostatniej pętli tylko raz zbliżyli się do czoła stawki, osiągając na ostatnim OS-ie nr. 9 czwarty czas. To jednak wystarczyło, żeby przeskoczyć 2 pozycje i zakończyć rajd na 2 miejscu, 45 sekund za niespodziewanym zwycięzcą Aleksandrem Zawadą. Jednak co najważniejsze po raz kolejny w tym sezonie, mimo problemów, Wojtek i Ryszard zakończyli rajd na bardzo wysokiej pozycji. Po Rajdzie Wisły Wojtek Chuchała i Ryszard Ciupka w zasadzie zapewnili sobie zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Rajdowego Pucharu Polski, mimo iż do końca sezonu pozostały jeszcze 3 eliminacje. Brawo!! 
Już za tydzień kolejne rajdowe emocje. W ramach RSMP rozegrany zostanie rajd Koszyce. Do „rajdówki” w barwach TEDEX Rally Teamu wsiądzie jak zwykle załoga Brian Bouffier/Xavier Panseri, główni kandydaci do zwycięstwa w imprezie. Do zobaczenia na Słowacji!!

Tekst: Rafał Proskura

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »
« powrót do aktualności

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System