Aktualności

07.09.2010
puchar

Rally Piaseczno 4-5 wrzesień 2010
5. runda Pucharu TEDEX WRC,
4. rudna Pucharu TEDEX 126p

W ostatni weekend w Piasecznie i okolicach rozegrana została kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Centralnej Amatorów organizowana przez Automobil Klub Centrum oraz firmę TEDEX.  Jak zwykle odbyły się również kolejne rundy Pucharu TEDEX WRC oraz TEDEX 126p.  Rajd został podzielony na dwa dni. W sobotę 48 zgłoszonych załóg rywalizowało na pięciu przygotowanych odcinkach specjalnych m.in. w Piasecznie i Górze Kalwarii. Przez cały dzień toczyły się zmagania na łącznie 12 próbach, na których najszybszy okazał się Roman Urban w Subaru Legacy pilotowany przez …Patrycjusza Kruślaka, który jako kierowca zajmuje aktualnie 2 miejsce w klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC. Ostatecznie rozstrzygnięcia miały jednak zapaść w niedzielę, gdzie na wydzielonym parkingu w centrum Piaseczna miała zostać rozegrana Super Próba o Puchar Burmistrza Piaseczna i ostatecznie rozstrzygnąć walkę w klasyfikacji generalnej rajdu.

W niedzielę pogoda naprawdę dopisała, a kibice którzy zdecydowali się obserwować zmagania zawodników mogli to robić w przyjemnych warunkach. Wszystko zaczęło się jednak od zorganizowanej, przy asyście Policji, paradzie wszystkich uczestników oraz sponsorów imprezy, na koniec której został złożony wieniec pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudzkiego.  Następnym punktem programu była wspomniana wcześniej Super Próba. Mimo iż zawodnicy  podeszli do sprawy poważnie, to niczym na prawdziwym rajdowym Super OS-ie było wszystko co kibice lubią najbardziej: jazda bokiem, efektowne nawroty, ryczące silniki i permanentny pisk opon. Najszybszy okazał się Grzegorz Korczak w Subaru Legacy, który wyprzedził o blisko 5 sekund najszybszego w sobotę Romana Urbana. Po zmaganiach zawodników przyszedł czas na dodatkowe atrakcje m.in.: jazdy gokartów, pokazy straży pożarnej. Najwięcej emocji towarzyszyło pokazowi ,zaproszonego przez firmę TEDEX, czołowego zawodnika Rajdowego Pucharu Polski - Pawła Hankiewicza, który pojawił się w Piasecznie wraz ze  swoją „rajdówką” Citroenem C2 VTS. Zawodnik TEDEX Rally Team-u dał krótki popis swoich umiejętności czym wzbudził wiele aplauzu. Nie lada gratką dla kibiców była również możliwość obejrzenia z bliska rajdowego Citroena. Po pokazach rozegrane zostało jeszcze Grand Prix o Puchar Prezesa Automobil Klub Centrum, której wynik jednak nie wliczał się do klasyfikacji rajdu. Najszybszy okazał się Emil Uszyński, który wyprzedził rywali w dużo mocniejszych samochodach. W Klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC zwyciężył Grzegorz Korczak, a w Pucharze TEDEX 126p po raz kolejny najszybszy okazał się Artur Piłat. Gratulujemy!! Dokładne wyniki rywalizacji, wraz z czasami na poszczególnych próbach są dostępne na stronie www.ak-centrum.pl

Rally Piaseczno można uznać za bardzo udaną imprezę gdzie zarówno zawodnicy jak i kibice mogą czuć się usatysfakcjonowani. My jako firma TEDEX cieszymy się, że możemy brać w tym udział!! Kolejna eliminacja „Rally Wyszków” odbędzie się 25-26 września, zapraszamy!!

Tekst: Rafał Proskura

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »
« powrót do aktualności

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System