Aktualności

30.08.2010
puchar

Rajd Karkonoski 27-28.08.2010 r.
7. eliminacja Rajdowego Pucharu Polski

Zwycięstwo małżeństwa Hankiewiczów

Załoga TEDEX Rally Team-u Paweł i Agnieszka Hankiewicz w Citroenie C2 VTS zwyciężyła  w rozgrywanym w okolicach Jeleniej Góry Rajdzie Karkonoskim, będącym 7. rundą Rajdowego Pucharu Polski. Nasza załoga nie pozostawiła przeciwnikom złudzeń i w cuglach wygrała rajd w klasyfikacji generalnej, pierwszy raz w tym sezonie.

Do Jeleniej Góry zawitało 78 załóg rywalizujących w Rajdowym Pucharze Polski oraz Lausitz Cup, a organizatorzy przygotowali dla nich 3 odcinki specjalne, pokonywane trzykrotnie, o łącznej długości ok. 104 km . Pod nieobecność drugiego zawodnika TEDEX Rally Team-u Wojciecha Chuchały, aktualnego lidera cyklu, który startował w tym samym czasie w czeskim radzie Barum, głównymi kandydatami do zwycięstwa w rajdzie Karkonoskim pozostawały załogi Paweł i Agnieszka Hankiewicz oraz Przemysław Janik i Wiktor Stanis, również startująca Citroenem C2 przygotowanym przez Michała Larena.

Sobotni poranek przywitał zawodników obfitym deszczem, więc wiadomo było, że emocji na trasie na pewno nie zabraknie. Nasza załoga parę minut po godz. 9 wyruszyła na trasę, a my oczekiwaliśmy na wieści o wynikach, a te od samego początku były bardzo dobre. Pierwszy OES Grudza o długości 9,5 km pada łupem Pawła i Agnieszki i już na początku wypracowana zostaje ponad 16 sekundowa przewaga nad najgroźniejszym rywalem. Nasza załoga bardzo dobrze czuje się na mokrych i miejscami zdradliwych odcinkach, co pozwala wygrać im kolejne dwa OS-y w pętli, kolejno Pilchowice i Nielestno, i z ponad 17 sekundową przewagą nad drugą w klasyfikacji załogą Tomaszczyk/Włoch w Hondzie Civic wrócić do parku serwisowego.

Plan na kolejną pętlę był prosty, jechać szybko, bezbłędnie i kontrolować przewagę nad konkurentami. Po problemach na pierwszej pętli do ataku szykował się Przemek Janik, chociaż jego strata do naszej załogi była już spora, wiadomo jakie są rajdy, wszystko może zmienić się nagle o 180 stopni. OS 4 rozpoczyna się od przewidywanego ataku załogi Janik/Stanis, która wygrywa tą próbę. Paweł i Agnieszka odnotowali na odcinku Grudza drugi czas, tracąc tylko 1 sekundę. Po analizie czasów widać było, że nasz kierowca rozpoczął dużo spokojniej niż na pierwszej pętli. Na OS-ie 5 sytuacja powtórzyła się, wygrywa Janik z nieco ponad 2 sekundową przewagą, jednak nasza załoga zaraz bierze rewanż wygrywając OS 6. Najważniejsze jednak, że przewaga nad drugą w klasyfikacji załogą Pogan/Tkacz wynosiła już prawie 1:15, a przewaga nad Janikiem została utrzymana.

Ponieważ trasa rajdu, po początkowych opadach, stopniowo przesychała, trzecia pętla była rozgrywana na praktycznie suchej nawierzchni. Asfalt jednak miejscami nadal był jeszcze mokry i zabłocony, więc zawodnicy raczej nie ryzykowali z doborem opon i dalej jechali na deszczowych lub przejściowych. Ostatnia pętla zawsze jest najbardziej emocjonująca, jednak my liczyliśmy na to, że emocje zostaną ograniczone do minimum, tak żeby Paweł i Agnieszka bez problemów dojechali i wygrali ten rajd. Podczas serwisu po drugiej pętli Przemek Janik zapowiadał frontalny atak, ponieważ nadal miał spore szanse na wskoczenie na drugie miejsce. Wygrywa więc OS 7 i OS 8, wyprzedając za każdym razem drugich na mecie Pawła i Agnieszkę. Na ostatni odcinek Nielestno nasza załoga wyruszała z przewagą 1:12 nad drugim w klasyfikacji Janikiem i tylko jakiś kataklizm mógł coś zmienić. Ponieważ w tym sezonie bywało już różnie, czekaliśmy na rezultaty w wielkim napięciu. Na szczęście spokojnie dojechali do mety i nie pozostało nic innego jak cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w generalce załogi TEDEX Rally Team-u Paweł Hankiewicz/Agnieszka Hankiewicz.  Druga w klasyfikacji załoga Janik/Stanis straciła do zwycięzców prawie półtorej minuty.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w generalce!! Korzystając z okazji życzymy im wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, wielu sukcesów w życiu prywatnym, zawodowym i … sportowym, oczywiście w barwach TEDEX Rally Teamu!!
Już za niecały tydzień w okolicach Sierpca rozegrany zostanie Rajd Warszawski w ramach RSMP gdzie wystartuje Yurij Protasov. Zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski wchodzą w decydującą część sezonu. Już za dwa tygodnie Rajd Wisły, emocje gwarantowane!!

Tekst: Rafał Proskura

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »
« powrót do aktualności

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System