08.08.2010
puchar

IV runda Driftingowych Mistrzostw Polski – Koszalin

Relacjonuje Krzysztof Terej:

8 sierpnia odbyła się 4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski w Koszalinie. Pogoda niestety nie dopisała i podczas sobotnich kwalifikacji padał deszcz. W niedziele od rana było sucho, natomiast tuż przed finałowymi pojedynkami ponownie zrobiło się mokro.

W kwalifikacjach zająłem 12 miejsce. Nie byłem zadowolony z tego wyniku ponieważ na suchej nawierzchni byłem jednym z faworytów do wygrania kwalifikacji, deszcz trochę pokrzyżował plany, ale najważniejszy cel czyli obecność w finałowej 16 został zrealizowany. Był to pierwszy start nowym samochodem w Mistrzostwach Polski.

Okazało się, że z tym rezultatem trafiłem na swojego największego rywala - bardzo często się spotykamy w parach, Bartka BRT Stolarskiego, mistrza sezonu 2007. Po 2 przejazdach okazało się, że przechodzę dalej, tym samym podtrzymując passę 3 kolejnych zwycięstw z Bartkiem.

W ósemce spotkałem się ponownie z Piotrkiem Jankowskim, z którym 2 tygodnie wcześniej jechałem finał na imprezie SSS. Tym razem to Piotrek był faworytem zawodów na mokrej nawierzchni i po 2 przejazdach okazał się lepszy.  Ostatecznie zajął 3 miejsce w zawodach.

Zająłem 8 miejsce podczas IV Rundy DMP. Jestem umiarkowanie zadowolony z wyniku, był to pierwszy start w DMP - zakładaliśmy przed sezonem, że najważniejsze jest zbieranie doświadczenia i tego dużo wywieźliśmy z Koszalina ale wynik mógłby być zdecydowanie lepszy. Cieszę się również z faktu że był to trzeci start Mazdą i 3 raz kończę zawody minimum w finałowej 8. W klasyfikacji SWAP - od tego roku, jest podział na 3 klasy - NISSAN, BMW i SWAP (samochody z innymi silnikami niż producenta) zająłem 2 miejsce! Z tego bardzo się cieszę ponieważ jest to bardzo mocna klasa.

Najbliższy start już w Anglii. 28-29 sierpnia będę startował Mazdą na Wembley i wreszcie będę miał okazję sprawdzić się z najlepszymi w Europie. Swoją obecność już potwierdzili najlepsi drifterzy z Holandii, Skandynawii, Polski, Czech oraz oczywiście z Anglii i Irlandii. Jestem bardzo zmotywowany :)