Aktualności

09.05.2010
puchar

II runda Driftingowych Mistrzostw Polski

Podczas II edycji Men's Day na warszawskim lotnisku Bemowo 8 i 9 maja rozegrano II rundę Toyo Drift Cup 2010 - Driftingowych Mistrzostw Polski, na którą przybyło 35 licencjonowanych zawodników. Połączenie rundy DMP z inną imprezą masową dało możliwość dotarcia do nowych kibiców, więc zawodnicy starali się wypaść przed publiką jak najlepiej, szczególnie, że drifting przyciągał najwięcej kibiców. Do startu dopuszczono 34 – jedno z aut nie przeszło Badania Kontrolnego. Szybką, widowiskową i bezpieczną, zarówno dla obserwatorów, jak i samych kierowców trasę ułożyli specjaliści z JDM Allstars – Andy Jeanen i James Hudson oraz Faruk Kugay.

Inicjacja poślizgu następowała przy prędkości nie mniejszej niż 120 km/h (a często ponad 140 km/h) co czyniło zawody bardzo widowiskowymi. Po dwóch szybkich łukach kierowcy mieli do pokonania długi prawy łuk, później wolniejszą, techniczną partię trasy ze ścianą, do której musieli precyzyjnie zbliżyć się tyłem auta (prędkości w tym miejscu sięgały 70 – 80 km/h), aby zakończyć przejazd na szerokim zakręcie, który trzeba było pokonać z gazem w podłodze.

Rozegrane w sobotę, 8 maja eliminacje obfitowały w niespodzianki – do Top16 nie wszedł Grzegorz Staszewski (Mazda RX7), Rafał Rosłon (Nissan 200SX), Grzegorz Hypki (BMW E36), Przemysław Jańczak (BMW Z3) i Bartek Chrzanowski (BMW E30). Krzysztof Terej wypożyczonym samochodem Nissanem 200SX, jednym z najsłabszych w stawce zajął 12 miejsce, które pozwoliło mu na wejście do Finałowej 16. "12 miejsce w kwalifikacjach uważam jak na możliwości samochodu za wynik zadowalający, nie mogłem popełnić żadnego błędu, mieć żadnej podniesionej flagi. Udało się i dzięki temu zdobyłem pierwsze punkty w sezonie 2010. Czekam z niecierpliwością na swój samochód - Mazdę Tedex Wrc RX7 o mocy ponad 450km - debiut już w Kielcach na III Rundzie DMP"

Warszawską rundę wygrał Jakub Skomorucha (VTG Drift Team – Toyota Corolla AE86), Rozegrano także nowy element zawodów – puchar drużynowy, bardzo widowiskową klasyfikację, polegającą na synchronicznych przejazdach całych teamów – wygrał ją RB Team, natomiast drugie miejsce i najlepszy wynik zawodów (86pkt) zajęli Drifters.pl w składzie których występuje Krzysztof Terej zawodnik TEDEX WRC

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »
« powrót do aktualności

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System