Aktualności

14.03.2010
puchar

II runda Pucharu TEDEX WRC, I runda Pucharu TEDEX 126p

W niedzielę 14 marca odbyła się II runda Pucharu TEDEX WRC, rozgrywana w ramach II rundy Samochodowych Mistrzostw Pucharu Polski Centralnej – „Rally Mazowsze” oraz zainaugurowany został Puchar TEDEX 126p.

Klasyfikacja generalna Pucharu TEDEX WRC

Klasyfikacja generalna Pucharu TEDEX 126p

Niebywałym zainteresowaniem cieszyła się 2 runda Mistrzostw Pucharu Polski Centralnej, której trasę organizatorzy wyznaczyli na warszawskim Żeraniu oraz w Legionowie. Do ostatniej chwili zgłaszane były kolejne załogi i ostatecznie na starcie pojawiły się 83 samochody, podzielone na 7 klas. W ramach rozgrywanych Pucharów TEDEX WRC oraz TEDEX 126p rywalizowało 19 załóg w tym 7 „maluchów”.

Na prośbę zawodników Tedex wprowadził odrębną klasyfikację pucharową dla zawodników startujących Fiatami 126p (maluchami), pod nazwą Puchar TEDEX 126p.

Od rana wszyscy zastanawiali się w jakich warunkach będzie rozgrywany rajd, gdyż po nocnych opadach śniegu było to sporą niewiadomą. Jednak po przybyciu na miejsce okazało się, że trasa jest „czarna”, co na pewno ułatwiło kierowcom dobranie odpowiedniego ogumienia. Na Żeraniu zaplanowane były 4 OS-y, kolejne 2 odbyły się w Legionowie, a całość kierowcy pokonywali dwukrotnie.

Podczas oglądania trasy sporo osób zwracało uwagę na niebezpieczny zakręt na 1 OS-ie,  który usytuowany był na wysokim ziemnym wale. Ich obawy okazały się w pełni uzasadnione. Pierwszy o  jego zdradliwości przekonał się Artur Rowiński, który głównie dzięki napędowi Quattro w swoim samochodzie utrzymał się na trasie. Tyle szczęścia nie miała natomiast załoga Astry – Domżała/Truskowski , którzy niebezpiecznie dachowali po wypadnięciu z zakrętu. Na szczęście kierowca i pilot wyszli z tego bez szwanku, czego nie można było powiedzieć o ich samochodzie. To, że udało się wyciągnąć rozbitą Astrę z głębokiego rowu to zasługa wyłącznie… Toyoty Hilux w barwach TEDEX WRCJ.Poza wspomnianym incydentem, całość rywalizacji przebiegała bez zakłóceń i opóźnień.

Klasyfikację generalną rajdu wygrała załoga Grzegorz Korczak/Wiktor Kozłowski w Subaru Legacy, jednak liderem klasyfikacji Pucharu TEDEX WRC pozostała załoga Patrycjusz Kruślak/Maciej Dziadecki, która w rajdzie zajęła 4 miejsce. Na słowa uznania zasługują również kierowcy „maluchów”, startujących w ramach Pucharu TEDEX 126p, którzy nie dość że kapitalnie prezentują się na OS-ach, to często uzyskują lepsze czasy niż ich przeciwnicy w mocniejszych samochodach. Gratulacje! Zachęcamy również wszystkich niezdecydowanych kierowców aby zgłaszali się do Pucharów TEDEX-u i walczyli o atrakcyjne nagrody.

Podziękowania i słowa uznania dla organizatorów (www.ak-centrum.pl) za sprawne przeprowadzenie imprezy.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę Mistrzostw Polski Centralnej i Pucharów TEDEX – „Mazowieckie Szutry”, która odbędzie się 11 kwietnia.

Tekst: Rafał Proskura

Puchary TEDEX - 2018
OLEJE TEDEX WRC Więcej »

Oleje silnikowe

Rally 5W40;5W30 | Rally 20W60 | Racing 10W60 | Speed 15W50

Oleje przekladniowe

Gear Power RLS 75W140 | Gear Power CLS 75W90 | Gear MAX 90 LS | ATF Racing

Inne produkty firmy Tedex

www.tedex.pl

« powrót do aktualności
facebook youtube

Copyrights © Tedex S.A. ul. Człuchowska 68a, 01-360 Warszawa
wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000403921, NIP 9441506727, kapitał zakładowy 3.250.000 zł, w całości wpłacony.

Wykonanie i aktualizacja strony - EPC System